Kategorie

Kantor On-line

Czas Zatrzymany Kluki

Czas Zatrzymany Kluki

Wystawa fotografii i dokumentów z ziemi słowińskiej.

Więcej szczegółów


52,00 zł

Stan: Tego produktu brak w magazynie

30 inne produkty z tej samej kategorii:

Opis: W związku z przypadającym w 2013 roku jubileuszem 50 – lecia utworzenia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach odbyła się wystawa, która ukazała nieznane jeszcze i niepublikowane pamiątki przeszłości, jak rodzinne fotografie i dokumenty, zachowane u potomków dawnych mieszkańców ziemi słowińskiej. Poza fotografiami ślubnymi, szkolnymi, z uroczystości rodzinnych i wiejskich prezentowane były szkolne świadectwa, dokumenty wojskowe, pamiątki konfirmacji a nawet testament.

W dobie wszechobecnej fotografii cyfrowej zdjęcia prezentowane na wystawie z pewnością zaskoczą widza starannymi pozami, bogactwem rekwizytów i przemyślaną kompozycją. Dziś nie zdajemy sobie sprawy z tego, że posiadanie własnych fotografii było czymś wyjątkowym, a każde zdjęcie było niezwykle cenne i szanowane.

Wystawa prezentuje 160 zdjęć wykonanych od około połowy XIX wieku do roku 1976. Podzielona została na kilka części: na widoki ziemi słowińskiej przedstawiające głównie architekturę, na fotografie wykonane przy ważnych okazjach, uroczystościach oraz fotografie przedstawiające ludzi przy pracy – zwłaszcza rybaków.

Niewątpliwie zdjęcia te przedstawiają świat, którego już nie ma, świat zatrzymany niepełna sto lat temu.

 

 Więcej gadżetów i pamiątek na... Regionalia Słowińskie  • Objętość: 154 strony
  • ISBN/ISSN: 978-83-89-329-67-7
  • Ilustracje / zdjęcia: czarno - białe
  • Format: 20 cm x 23 cm
  • Oprawa: miękka
  • Wydanie: MPŚ, Słupsk, 2013

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.