Dzecynny cas

Tomik ten ujmuje wiersze pisane dla dzieci na przestrzeni dziesięciu ostatnich lat.

Autor: Eugeniusz Pryczkowski

Opis: Książka skierowana do młodszego czytelnika. Znajdziemy w niej kilkadziesiąt wierszy Eugeniusza Pryczkowskiego w języku kaszubskim, stworzonych w ostatniej dekadzie. Większość z nich była prezentowana w programie „Rodnô Zemia” w Telewizji Gdańsk oraz w „Spiéwnëch ùczbach” realizowanych w TV Teletronik. Wiersze głęboko sięgają do tradycji regionu, jednocześnie wybiegają ku przyszłości zwłaszcza w sferze wychowania dzieci w oparciu o odwieczne wartości regionu. Bardzo często ich fabuła opisuje naturalne zachowania dzieci. Jest głównie oparta na doświadczeniu autora – ojca córki i trzech synów, a także dziennikarza i wychowawcy, który w swej zawodowej pracy ma nieustanny kontakt z dziećmi i młodzieżą.
Wiersze zilustrowano kolorowymi rycinami Beaty Brezy. Książkę otwiera wstęp Jerzego Stachurskiego, który tak pisze o tomiku: „to swoisty rodzaj listu poetyckiego skierowanego do najmłodszego pokolenia, dla którego komputery, tabloidy, telefony komórkowe przysłaniają swoją dosłownością i doskonałością czas dziecięcych marzeń, mądrych i pracowitych ludzi i metafor przypisanych magicznemu światu jego dzieciństwa”. Tomik zamyka zbiór ilustracji wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Żukowie, Zespołu Szkół w Czeczewie i Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie.

Więcej gadzetów i pamiątek na... Regionalia Słowińskie

• Format: 15x21cm