Bajki i bajeczki

Bôjczi i bôjeczci.

Obniżka ceny!

(cena obniżona o 15 %)

Autor: Alojzy Nagel (1930-1998) był jednym z najwybitniejszych twórców kaszubskich. Jako prozaik spełniał się głównie pisząc bajki i opowiadania dla dzieci. W prostych słowach umiał przekazać najmłodszym czytelnikom prawdę o otaczającym świecie oraz dziejach kaszubskiej i pomorskiej ziemi. Pierwszy zbiór bajek "Nënka Roda i ji dzôtczi" ukazał się już w 1977 roku, kolejny "Cëdowny wzérnik" dwa lata później. W 1988 roku wydrukowano w nakładzie czterdziestu tysięcy egzemplarzy zbiór "Dzéwczã i krôsniãta".

Opis: Blisko 100 bajek i bajeczek autorstwa Alojzego Nagla z trzech wyżej wymienionych tomików, w paralelnej - polskiej i kaszubskiej wersji językowej - to doskonałe uzupełnienie dla licznych już na rynku wydawniczym książek z regionalnymi legendami. Zbiór ten może również służyć nauce języka kaszubskiego. Autor, znany głównie jako kaszubski poeta, w doskonały sposób połączył typowo bajkowe klimaty z miejscami i postaciami charakterystycznymi dla Kaszub. Prócz wróżek, czarownic, krośniąt (krasnoludków) i smoków są tu także zapadnięte zamki, postacie z pomorskiej mitologii i... co chyba najważniejsze... dzieci jako bohaterowie większości opowiastek. Publikacja zawiera wkładkowane, kolorowe, ilustracje autorstwa Agnieszki Korfanty.

• Wydanie: 2011
  • ISBN/ISSN: 978-83-7591-184-8