Słupsk - dawniej Stolp na pocztówkach Suplement

Oto zapowiedziany przez Autora suplement do albumu wcześniejszego. Bardzo rzadko się zdarza, by dodatek był obszerniejszy od wcześniejszego dzieła. A tak właśnie jest w przypadku prezentowanego suplementu. Oba albumy to prawdziwy skarb dla każdego,kto interesuje się starym Słupskiem.

Stan: Realizacja od 3 do 5 dni roboczych.

Ostatnie egzemplarze!

Autor: Piotrowicz Władysław

Opis: "Rzadko się zdarza, żeby dodatek do wcześniej publikowanego wydawnictwa był obszerniejszy niż wcześniejsze dzieło. Jest w nim więcej pocztówek ilustrujących stary Słupsk niż w albumie poprzednim, po prostu trudno się od niego oderwać. Działa jak wehikuł czasu, który po otwarciu przenosi nas między innymi do dawnych winiarni i piwiarni. Widzimy w pełni ich wnętrza nie tylko ławy, krzesła i stoły, ale także boazerie i malowidła na ścianach jak np. w winiarni Hackbartha, która mieściła się w piwnicy pod dzisiejszym Żłobkiem nr 3 przy ul. Łukasiewicza. Na uwagę zasługują też zamieszczone w tym suplemencie serie pocztówek wydanych z okazji jubileuszu 600-lecia Stolpu, obchodzonego hucznie w 1910 roku. Wtedy do miasta przyjechał sam cesarz Wilhelm II z małżonką. Te jubileuszowe pocztówki przedstawiają rekonstrukcje historyczne scen w historii miasta, np. sceny z życia Słupska w czasach słowiańskich, budowę średniowiecznych umocnień itp. Autor albumu zebrał prawdziwy skarb i każdego, kto interesuje się starym Słupskiem musi cieszyć fakt , że teraz się nimi z nami dzieli".

Ostatni egzemplarz - nakład wyczerpany - realizacja zamówienia dopiero po potwierdzeniu dostępności!