Kaszuby - Ziemia - Ludzie

Licząca 208 stron publikacja zawiera ponad dwieście kolorowych i wysokiej jakości zdjęć.

Ostatnie egzemplarze!

11 ilości 9 ilości 6 ilości
-12,00 zł -11,00 zł -10,00 zł

Redakcja: Józef Borzyszkowski

Opis: Książka składa się z czterech części: Południe Kaszub - nie tylko Gochy i Zabory; Kaszuby środkowe - Szwajcaria Kaszubska; Na kaszubskim brzegu Bałtyku - nad Małym i Wiôldżim Morzem; W krainie Słowińców - na zachodzie najwięcej zmian.

Wprowadzenie i komentarz do zdjęć, autorstwa Józefa Borzyszkowskiego przedstawia
różnorodność i bogactwo Kaszub. Treść ta wzbogacona jest licznymi utworami poetyckimi w języku kaszubskim. W tomie znalazło się prawie pięćdziesiąt wierszy autorstwa takich poetów jak Jan Zbrzyca, Jan Trepczyk, Stefan Bieszk, Jan Karnowski czy Sylwester Nagel, które w ujmujący sposób ilustrują słowem zamieszczone zdjęcia.

Album jest plastyczną ilustracją dzisiejszych Kaszub, ich różnorodności, bogactwa, a zarazem jedności i stojących przed nimi wyzwań. Pokazuje on Kaszuby wielobarwne i różnorodne, co uwypukla podział geograficzny na Kaszuby południowe (Zabory i Gochy), środkowe (Szwajcaria Kaszubska), północne (Norda) oraz północno-zachodnie (dawny kraj Słowińców).

• ISBN/ISSN: 978-83-89079-72-5
  • Format: 215 x 300 mm